Mimarlık’ta Dünyaya Açılan Serüvende Priştine Universum Üniversitesinde Buluşalım

Yurt Dışında Mimarlık Lisans Tamamlama

Yurt Dışında Mimarlık Lisans Tamamlama

Yurt dışında mucize bir eğitim seni bekliyor. Türkiye’den öğrenciler için inanılmaz bir fırsat. Sınavsız, mülakatsız kayıt olanağı şimdi sizleri bekliyor. Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde yepyeni bir yaşam, yepyeni bir eğitim ve kariyer imkânı ön lisans mezunları için hazırlanmış bulunmaktadır. Mimarlık DGS taban puanları burada geçerli değildir. Geçerli olan tek şey sizin daha önce meslek yüksek okulu diplomanız ve orada ki emeğinize verilen değerdir. Siz de üniversiteye kayıt olacak hayal ettiğiniz bir kariyer fırsatına sahip olabileceksiniz.

Mimarlık bölümüne 3. Sınıftan başlayabilecek birçok ön lisans bölümü mezunu yer almaktadır. Bunlar; Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç Mekân Koruma ve Yenileme, İç Mekân Tasarımı, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Mobilya ve Dekorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konvservasyon, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı gibi bölümlerden mezun olan herkes üniversitemizde tamamlama yapabileceklerdir. Bu öğrencilerimiz 2 yılda eğitimlerini tamamlayabilecek ve sektöre erkenden adım atabileceklerdir. Geleceğin lider mimarları bu üniversitelerde yetişiyor.

DGS sınavı Türkiye’de yapılan ve yıllarca hazırlanmayı gerektiren bir sınavdır. Birçok bölüm bilindiği üzere iç mimarlığa tamamlama olanağı sunmaktadır. Bu nedenle yüz binlerce kişinin girdiği bu sınavda başarılı olmak pamuk ipliğine bağlıdır. Özel üniversitelerde de devlet üniversitelerinde de kontenjanları oldukça düşüktür. Bu nedenle mimarlık DGS taban puanları oldukça yüksektir ve öğrenciler üniversite eğitimlerini tamamlayamamaktadırlar. İşte bu kısır döngüden onları çıkartan üniversitelerimiz. Mimari mekânsal ihtiyaçları estetik, yaratıcılıkla birleştiren bir sanattır. Temelinde kullanışlılık, sağlamlık ve güzellik olan binlerce yıllık bir disiplindir. Bu nedenle yetenek ve teknoloji ön plandadır. Bu üniversitelerimiz mimar yetiştirme konusunda Avrupa kriterlerinde bir eğitim ile teknolojik olanaklar sağlamaktadır.

Mimarlık DGS taban puanları engeli olmadan bu kaliteli eğitimden tüm Türk öğrenciler faydalanabilecektir. YÖK denkliği mevcuttur. Öğrencilerimiz Türkiye’de çalışabilecektir. Eurostar Yurtdışı Eğitim işbirliği ile tüm ön lisans mezunlarımız bu eğitimden faydalanabilmektedirler. Bize ulaşın kariyer basamaklarını tırmandıracak bir diplomaya sahip olun.

Yurt Dışında Mimarlık Lisans Tamamlama

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!