Priştine Universum Üniversitesi İle İç Mimarlık Eğitimine Doğrudan Kayıt

İç Mimarlık Bölümüne Doğrudan Kayıt

İç Mimarlık Bölümüne Doğrudan Kayıt

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde İç Mimarlık bölümüne herhangi bir sınav şartı olmadan doğrudan kayıt yaptırabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde sizler için sunulan bu eğitim fırsatı ile Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen ve en prestijli bölümlerden biri olan iç mimarlık meslek eğitimleri prestijli üniversiteler tarafından Türk öğrencilere verilmekte; öğrencilerimiz yetenekleri ile kendilerinden söz ettirmektedir.

Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç Mekân Koruma ve Yenileme, İç Mekân Tasarımı, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Mobilya ve Dekorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konvservasyon, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı bölümlerinden mezun öğrenciler bu bölüme dikey geçiş yapabilmektedirler.

Ülkemizde DGS’de iç mimarlık kazanmak oldukça zorlu bir süreçten geçmeyi gerektirmektedir. Birçok bölümün DGS’de iç mimarlık bölümüne geçiş hakkı tanıması ve kontenjanların son derece kısıtlı olması öğrencileri mağdur etmektedir. Öğrenciler bir yarışın içerisinde milimetrik puan hesaplamaları ile istedikleri bölümü kazanamamakta ve eğitimleri yarım kalmaktadır. Tüm bunlara son veren anlaşmalı olduğumuz yurt dışı üniversiteleri, öğrencilerimize sınavsız bir şekilde lisans tamamlama imkânı sağlamaktadır.

Öğrenciler DGS şartı olmadan, sınav kaygısı taşımadan ön lisans diplomaları ile üniversiteye kayıt olabilmektedirler. Bu şekilde hayallerine kavuşabilmekte ve geleceğe umutla bakabilmektedirler. Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin YÖK denkliği mevcuttur. Bu üniversitelerde öğrenciler 3. Sınıftan eğitime başlayarak 2 yılda lisans tamamlama yapabilmektedirler. Bu da öğrencileri erkenden hayata hazırlayan bir eğitim olarak avantajlıdır. Öğrenciler Eurostar Yurt dışı Eğitim ve Point yurt dışı eğitim işbirliği ile diledikleri üniversitelere kayıt olabilirler.

Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumlarına Ön lisans diplomanız ve transkriptiniz ile gelerek kaydınızı yaptırabilir; sizi bekleyen geleceğe doğru emin adımlar ile ilerleyebilirsiniz.

İç Mimarlık Bölümüne Doğrudan Kayıt

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!