Mimarlık Eğitimi ile Geleceği Yeniden Tasarlayın

Mimarlık Eğitimi ile Geleceği Yeniden Tasarlayın

Mimarlık Eğitimi ile Geleceği Yeniden Tasarlayın

Yurt dışında bulunan anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, Türk öğrenciler için bir eğitim projesi gerçekleşmektedir. Dünyanın hiçbir yerinde sahip olamadıkları fırsatı bu üniversiteler, öğrencilerimize sunmaktadır.

Öğrenciler mimar olabilmek için Türkiye’de DGS sınavına girmek zorundadırlar. Bu sınav 120 sorudan oluşan ve kısıtlı süre tanınan bir engeldir. Mimarlık gibi özel yetenek gerektiren bu bölüme öğrenciler bu sınav ile hazırlanmakta ve başarılı olmakta zorlanmaktadırlar. Mimarlık taban puanları son derece yüksektir. Bu şekilde öğrenciler çok az kontenjan ayrılan iç mimarlık bölümlerine kayıt olma şansına sahip olamamaktadır. Özel üniversiteler için de durum neredeyse aynıdır. Bu nedenle öğrenciler hem fiyatlar hem de puanlar dahilinde iç mimar olamadan hayatlarına devam etmek zorunda kalır ya da yılları dirsek çürütmekle geçer. Anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde durum böyle değildir. Mimarlık taban puanları olmadan öğrenciler DGS şartsız eğitim alabilmekte ve geleceğin mimarları arasında ön sıralarda yer alabilecekleri kalitede bir eğitim alabilme şansında sahip olabilmektedirler.

Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç Mekân Koruma ve Yenileme, İç Mekân Tasarımı, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Mobilya ve Dekorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konvservasyon, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü mezunları 3. Sınıftan eğitime başlayabilmektedirler. Bu şekilde öğrenciler sadece 2 yılda mimarlık taban puanları olmadan iç mimar olabilmektedirler. Gerek zorunlu dersler gerekse seçmeli derslerin yüksek kalitede olması sebebiyle öğrenciler tam donanımlı bir şekilde mezun olabilmektedirler. YÖK denkliği olan üniversitemiz mimarlık taban puanları gerekmeden Türkiye’den gelen öğrencilere kapılarını açmaktadır.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri işbirliği ile Türk öğrenciler ön lisans diplomaları ile üniversitelere başvurabilir, hayatlarında çığır açacak bu eğitimi alabilirler. Siz de ön lisans diplomanız ile gelin ve birlikte geleceğinizi planlayalım.

Mimarlık Eğitimi ile Geleceği Yeniden Tasarlayın

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!