Mimarlık Dikey Geçiş Sınavı

Mimarlık Dikey Geçiş Sınavı

Yurt dışında eğitim görmek, herkesin en büyük hayalidir. Bunun için çoğu zaman maddi durumlar uygun olmaz ve hayal rafa kaldırılır. Bazen ise yurt dışında eğitim almak için cesaret gerekir. Yurt dışında hiç bilinmeyen bir ortamda, bilmediğimiz bir dilde eğitim almak zor bir durumdur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Kurumları bu konuda yurt dışı hayali olanlara büyük bir şans kapısı açıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitimin yurtdışındaki bazı üniversiteler ile yapmış olduğu anlaşma sonucu Türk öğrenciler ön lisans eğitimlerini bu üniversitelerde lisans eğitimi olarak tamamlayabilecek ve sonrasında lisans diploması sahibi olacak.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan üniversitelerle yapılan anlaşmayla istediğiniz bölümde lisans tamamlama programına başlayabilirsiniz.

Bu anlaşma ile üniversitelerin öğrencilere sunduğu birçok fırsat bulunmaktadır. Üniversite’nin mimarlık dikey geçiş sınavı puan şartı aramaması bu özelliklerden birisidir. Bununla birlikte eski okulunuz içinde belirli bir başarı puanınız olmasına gerek yoktur. Okul için sınav stresi yaşamadan kayıt yaptırmanız mümkün olacaktır. Bu üniversitelerin içinde birçok bölüm bulunmaktadır. Birçoğu Avrupa ülkelerinde bulunan bu üniversitede Avrupa kredi transfer sistemi AKTS ile lisans eğitimini tamamlamak mümkündür.

Okul için mimarlık lisans diploması alabilir ve sonra ülkenize dönerek kariyerinize başlayabilirsiniz. Alacağınız diploma Türkiye’de saygın bir yer edinmenizi sağlayacaktır. Bu üniversitelere mimarlık dikey geçiş sınavı için kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır. Kayıtları kaçırmanız da söz konusu değildir çünkü kayıtlar 12 ay boyunca devam etmektedir. Kayıt olmak için Eurostar Yurt dışı Eğitim ofislerine başvuru yaparak güvenilir biçimde kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt için ek ücret yoktur. Okulların yıllık ücreti bulunmaktadır ve bu ücret ülkemizde bulunan çoğu özel üniversiteye göre çok uygun fiyatları içermektedir.

Türkiye’de 2 yıllık bir önlisans bölümü mezunu kişiler bu okula başvurabilir. Okul sayesinde 2 yıllık bir süre içinde Ukrayna’da yaşama şansına kavuşabilirsiniz. Bosna Hersek mimari yapısı ile dikkat çeken, yemyeşil alanlara sahip bir ülkedir. Bu ülkede yaşadığınız süre boyunca yurt dışı deneyimini de en güzel biçimde yaşamış olacaksınız. Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi ile mimarlık dikey geçiş sınavı girişleri için kayıt yaparak üniversitede eğitime başlayabilirsiniz.

Mimarlık tüm dünyada ilgi gören ve iş alanı olan bir meslektir. Bu meslek için iyi bir eğitim alınması gereklidir. Ülkemizde bu alanda eğitim veren birçok eğitim kurumu vardır. Özellikle özel üniversiteler bu konuda nitelikli eğitim vermektedir. Ama bilindiği üzere ülkemizde bu özel okullarda eğitim almak oldukça zordur. Eğitim almak için hem çok iyi bir puan almak hem de büyük paralar ödemek gereklidir. Bunun için eğitim alma şansınızı kaybettiğinizi düşünüyorsanız bunun için yanılıyorsunuz demektir.

Eurostar Yurt dışı Eğitim ile kariyer ve eğitim planlarınızı en baştan yapabilirsiniz. Kurumumuza başvurduğunuz takdirde yurt dışında uygun fiyata nitelikli eğitim almak için hangi alanları tercih etmeniz gerektiğiniz öğrenebilirsiniz. Dikey geçiş ile iç mimarlık alanında eğitim almak istiyor ve lisans bölümü mezunu olmak istiyorsanız firmamızda bunun için birçok seçenek vardır. Bu seçenekler arasında en iyilerinden birisi ise Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesini tercih edebilirsiniz.

Mimarlık dikey geçiş sınavı puanı gerekmeden bu okullara girebilir ve 3.sınıftan başlayarak mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Okullara girmek için belirli bir şart öğrencilere sunulmamıştır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim alanında deneyimli bir firmadır. Yukarıda adı geçen ülkelerde eğitim almak için ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Aklınıza yatan üniversiteye güvenli bir biçimde okul kaydınızı yapabilirsiniz. Okulların içinde mimarlık dışında da eğitim alanları vardır. Mimarlık için mimarlık dikey geçiş sınavı ülkemizde zor bir sınavdır ama bu okullar sayesinde bu puan türüne ihtiyacınız kalmayacaktır. Okullar için kayıtlar tüm yıl boyunca yapılmaktadır. Okulların sosyal medya hesapları da bulunmaktadır ve buradan okulları takip etmek mümkündür.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!