Mimari Restorasyon Dikey Geçiş Puanları

Günümüzün gözde mesleklerinden olan mimarlık; üniversite eğitimi almak isteyen birçok öğrencinin hayallerini süslemektedir. Doğrudan mimarlık bölümünü tercih etmemiş ancak İnşaat, Restorasyon vb. iki yıllık fakültelerden mezun olan ve aldıkları eğitim ile mimarlığa olan ilgilerini fark eden ya da iki yıllık ön lisans eğitimini mimarlıkla taçlandırmak isteyen öğrencilere dikey geçiş sınavına girerek Mimarlık Fakültesine Dikey Geçiş yapma ve hayallerini gerçekleştirme imkânı sunulmaktadır.

Dikey Geçiş Sınavında Mimarlık Fakültesine Dikey Geçiş İçin imkân tanınmış bölümlerden mezun olmuş ve dikey geçiş sınavından yeterli puanı almış böylece sıra üniversite tercihi yapmaya gelmiş öğrencilerin aklını kurcalayan konuların başında eğitimlerini hangi üniversitede tamamlayacakları gelir.

Mimari Restorasyon Dikey Geçiş Puanları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasına başvurabilirsiniz. Mimari restorasyon dikey geçiş için herhangi bir sınava girmek ve puan almak zoruna kalmak istemeyen öğrenciler Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde eğitim alabilirler. 3. sınıftan eğitiminize devam edebilirsiniz. Ön lisans diploma sahipleri sınavsız geçiş yaparak 4 yıllık mezun olabilirsiniz. Lisans mezunu olmak için üstelik 2500 Euro ödemeniz yeterli olacaktır. Türkiye’de birçok üniversitenin harç parası bu ücretten daha fazladır. Üstelik dershane ve sınav ücretlerini de eklerseniz bu ücret çok büyük rakamları bulabilmektedir. Ukrayna’da üniversite eğitimi çok uygun maliyetlerledir.

Üniversite hayatının en önemli unsurlarından olan eğitim kalitesinin yanı sıra yaşanılan şehrin öğrencilik hayatı için cazip olması da birçok açıdan önemlidir. Yurt dışı eğitimlerinde giderek daha çok tercih edilen Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde hem eğitim kalitesi hem de öğrencilerine sunduğu imkânlar ile Mimarlık Fakültesine Dikey Geçiş yapacak öğrencilerin dikkatini çekmektedir.

Mimarlık Fakültesine Dikey Geçiş yapacak öğrencilerin Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’ni tercih etmesi ona Uluslararası Standartlarda Eğitimin kapılarını açarak hayata bir adım önde başlamasını sağlayacaktır. Mimar olma yolunda en büyük adımı atmış, üniversite eğitimine başlamış öğrenci için hayallerini gerçekleştirmek bundan sonra çok daha kolay olacaktır. Siz de geleceği güvence altında olan gençlerden biri olmak istiyorsanız Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığının sunduğu hizmetlerden yararlanın.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!