Priştine Universum Üniversitesi Mimarlık Bölümü Geçiş Şartları

Mimarlık Bölümü Geçiş Şartları

Mimarlık Bölümü Geçiş Şartları

Lisansınızı tamamlamak ve bunları yaparken herhangi bir sınava girmeden, stres yaşamadan ve taban puan almak zorunda kalmadan okuyabileceğinizi biliyor musunuz? Çok merak edilen sorulardan biri Mimarlık Bölümü Geçiş Şartları ile ilgilidir. Bu konuya açıklık getirirken öncelikle herhangi bir şart olmadığını söylemek gerekiyor. Geçiş yapabilmek için sadece 2 yıllık ön lisans diplomanızla başvuru yapmanız yeterli. Onun dışında sizden herhangi bir sınav, dil yeterliliği yahut puan istenmiyor. Üniversitenin yıllık öğrenim bedeli ise Türkiye’deki devlet üniversitelerine ödenen harçların yanında son derece cüzi bir fiyat. Bugün yurt dışında okumayı bırakın, ülkemizde bile pek çok üniversite uygun. ücretlerin kat kat üstünde ücretler almakta üstelik sınavsız ve puansız öğrenci almamaktadır.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde istediğiniz bölümde eğitim alabilirsiniz.

Dikey geçiş için kendinizi sıkıntıya sokmanıza gerek yok. Çok düşük yıllık rakamlara hemen eğitim almaya başlayabilir ve şartları sizi zorlamadığı için lisans diploması sahibi olabilirsiniz. Mezuniyet belgesi veya MYO diploması vermeniz dışında bir de transkriptinizi sunmanız tüm gerekli kayıt işlemleri için yeterli olacaktır. Bu konuda detaylı bilgiyi, Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları ile görüşerek alabilir, dahası hemen kayıt yaptırabilirsiniz. Avrupa’da mimarlık okumak, geleceğinizi uluslararası platformlarda şekillendirmek, Türkiye’den mezun olan öğrencilere fark atmak için siz de hemen web sitemizi ziyaret edebilir, Mimarlık Bölümü Geçiş Şartları ile alakalı bilgi alabilir ve öğrenim görmekte olan öğrencilerle sohbet edebilirsiniz.

Facebook adreslerimizden veya sosyal medyadan Türk eğitmenlere, öğrencilere ulaşarak da sorularınıza yanıt bulabilir, merakınızı giderebilirsiniz. Her türlü modern imkanın sunulduğu üniversitelerde yabancı öğrencilerle tanışarak yabancı dilinizi de geliştireceksiniz. Mimarlık Bölümü Geçiş Şartları; ön lisans diplomasından ibaret olduğundan sınava girmeden hayallerinize geçiş yapabilirsiniz. Geleceğinizi iyi bir mimar olarak konumlandırmak, kariyerinize Avrupa ülkelerinde başlamak için bu eşsiz fırsatı değerlendirmenizi öneriyoruz. Daha fazla bilgi ve kayıt için Eurostar merkezlerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler Şunlardır.

  • MYO Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • MYO Transkripti
  • İkametgah
  • Pasaport

 

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!