Priştine Universum Üniversitesinde Mimarlık Öğrencisi Olmaya Hazır Olun

Yurt Dışında İç Mimarlık Öğrencisi Olmak

Yurt Dışında İç Mimarlık Öğrencisi Olmak

İç mimarlık mesleği 20 yy. başında Amerika’da hem eğitim hem de sektörel anlamda kurumsallaşmış bir meslektir. Tüm dünyaya Amerika’dan yayılmış ve oldukça popüler hale gelmiştir. Türkiye’de de son derece rağbet gören bir meslek dalıdır.

Ülkemizde mimar olabilmek için YGS sınavı ve kara kalem sınavları süreci yaşanmaktadır. Üniversitelere bireysel olarak başvurmak gerekiyor. Proje ağırlıklı bir bölüm olan mimarlık deneyim ve tecrübe gerektiren bir bölümdür. Bu nedenle oldukça zorlu bir eğitim süreci geçirmek gerekmektedir.

Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç Mekan Koruma ve Yenileme, İç Mekan Tasarımı, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Mobilya ve Dekorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konservasyon, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı bölümlerinden mezun öğrenciler bu bölüme dikey geçiş yapabilmektedirler. Bu bölümlerden mezun olan öğrenciler 3. Sınıftan başlayarak eğitimlerini yurt dışında bulunan birçok üniversitede tamamlayabilirler. Üstelik de DGS YGS ya da LYS gibi sınavlara gerek kalmadan öğrencimiz olabileceksiniz.

Mimarlık lisans tamamlama eğitimlerine 3. Sınıftan başlayabileceğiniz ülkeler: Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya.

Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları işbirliği ile yukarıda adı geçen ülkelerde bulunan üniversiteler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Mimarlık lisans tamamlama eğitimi ile hedefleriniz size artık çok daha yakın.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09

 

Yurt Dışında İç Mimarlık Öğrencisi Olmak

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!