Mimar Olabilmenin En Kestirme Yolu

Mimar Olabilmenin En Kestirme Yolu

Mimarlık eğitimi Türkiye’de öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler arasında yer almaktadır. Yetenekli öğrenciler Ön lisans bölümlerinde eğitim aldıktan sonra iç mimarlık bölümlerine tamamlama yapabilmek için uzun soluklu bir yarışın içerisinde bulurlar kendilerini. Mimarlık lisans tamamlamak için DGS sınavı ve yetenek sınavları ile karşı karşıya kalan öğrenciler zorlu sınavlardan geçmek zorunda kalırlar ve bu da onların en güzel zamanlarını kendilerinden çalan bir süreci beraberinde getirir.

Mimarlık öğrencisi olabilmek için yurt dışı eğitim son derece önemli bir fırsattır. Ukrayna bu konuda öğrencilerimize yol açmakta ve öğrencilerimize kapılarını ardına kadar açmaktadır. Mimarlık dgs olanağı sağlamakta ve öğrencilerimize Ön lisans eğitimlerini 2 yılda tamamlayabilme şansını sunmaktadır. Öğrenciler sınav stresi yaşamadan Ön lisans eğitimlerini Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde tamamlayabilmektedirler. Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç Mekân Koruma ve Yenileme, İç Mekân Tasarımı, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Mobilya ve Dekorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konvservasyon, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı bölümlerinden mezun öğrenciler bu bölüme dikey geçiş yapabilmektedirler. Mimarlık dgs sınav şartı olmadan 3. Sınıftan eğitim alabilmektedirler. Öğrencilerin kaderi Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde değişiyor. Geleceğiniz burada şekilleniyor. Ön lisans eğitiminizi burada tamamlayarak geçiş yapabileceksiniz. . Mimarlık dgs olmadan tamamen Türkçe eğitim alacak; kendi alanınızda uluslararası bir diplomaya sahip olacaksınız. Kaliteli eğitimin doğru adresinde Türkiye’den gelen akademisyenlerden mimarlık öğreneceksiniz. YÖK denkliği olan üniversitemizden mezun olduktan sonra Türkiye’de çalışabileceksiniz. Ayrıca Uluslararası akreditasyona sahip olduğu için diplomanız Avrupa ülkelerinde de geçerli olacaktır. Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde okunur. Öğrenciler burada uygulama ağırlıklı olan bölümleri ile ilgili her türlü olanağa sahiptir. Staj imkânları da mevcuttur. Dilerlerse Avrupa ülkelerinde de staj yaparak tecrübelerine tecrübe katabilirler.

Eurostar ve Point yurt dışı eğitim kurumları işbirliği ile öğrencilerimiz Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde eğitim alabilir; ofislerimize gelerek kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!