Mimar Olabilmenin En Kestirme Yolu

Mimar Olabilmenin En Kestirme Yolu

Mimar Olabilmenin En Kestirme Yolu

Mimarlık eğitimi Türkiye’de öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler arasında yer almaktadır. Yetenekli öğrenciler ön lisans bölümlerinde eğitim aldıktan sonra iç mimarlık bölümlerine tamamlama yapabilmek için uzun soluklu bir yarışın içerisinde bulurlar kendilerini. Mimarlık lisans tamamlamak için DGS sınavı ve yetenek sınavları ile karşı karşıya kalan öğrenciler zorlu sınavlardan geçmek zorunda kalırlar ve bu da onların en güzel zamanlarını kendilerinden çalan bir süreci beraberinde getirir.

Mimarlık öğrencisi olabilmek için yurt dışı eğitim son derece önemli bir fırsattır. Yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde bu konuda öğrencilerimize yol açmakta ve öğrencilerimize kapılarını ardına kadar açmaktadır. Mimarlık Dikey Geçiş olanağı sağlamakta ve öğrencilerimize ön lisans eğitimlerini 2 yılda tamamlayabilme şansını sunmaktadır. Öğrenciler sınav stresi yaşamadan ön lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedirler.

Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç Mekân Koruma ve Yenileme, İç Mekân Tasarımı, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Mobilya ve Dekorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konvservasyon, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı bölümlerinden mezun öğrenciler bu bölüme dikey geçiş yapabilmektedirler.

Mimarlık Dikey Geçiş sınav şartı olmadan 3. Sınıftan eğitim alabilmektedirler. Öğrencilerin kaderi anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde değişiyor. Geleceğiniz bu okullarda şekilleniyor. Ön lisans eğitiminizi tamamlayarak üniversitelerimize geçiş yapabileceksiniz. Mimarlık dikey geçiş olmadan tamamen Türkçe eğitim alacak; kendi alanınızda uluslararası bir diplomaya sahip olacaksınız. Kaliteli eğitimin doğru adresinde Türkiye’den gelen akademisyenlerden mimarlık öğreneceksiniz. YÖK denkliği olan üniversitemizden mezun olduktan sonra Türkiye’de çalışabileceksiniz. Ayrıca Uluslararası akreditasyona sahip olduğu için diplomanız Avrupa ülkelerinde de geçerli olacaktır. Öğrenciler bu okullarda uygulama ağırlıklı olan bölümleri ile ilgili her türlü olanağa sahiptir. Staj imkânları da mevcuttur. Dilerlerse Avrupa ülkelerinde de staj yaparak tecrübelerine tecrübe katabilirler.

Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri işbirliği ile öğrencilerimiz Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan üniversitelerimizde eğitim alabilir; ofislerimize gelerek kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler. Detaylı bilgi almak istiyorsanız telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımıza sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Mimar Olabilmenin En Kestirme Yolu

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!