Mimari Restorasyon Dikey Geçiş Sınavı

Ülkemizde 2 yıllık ön lisans bölümlerinden birisi mimari restorasyon bölümüdür. Bu bölümü okuyan çoğu kişi sonrasında dikey geçiş sınavına girerek bölümü 4 yıllığa tamamlamak istemektedir. Bunun için de mimari restorasyon dikey geçiş sınavına girilmesi gerekmektedir. Bu sınavdan yüksek puan alan kişiler eğitim alanlarına 3.sınıftan devam etmek şartı ile başlamaktadır. Dikey geçiş sınavını geçmek zor bir iştir. Bunun için öğrenciler hem kurslara gitmekte hem de yıllarca çalışmaktadır. Siz böyle bir zorluk yaşamak istemiyor, zaman kaybetmek istemiyorsanız çok daha iyi bir fırsatı kullanabilirsiniz. Ukrayna’nın en iyi okullarından birisi olan Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’ne geçiş yaparak eğitiminizi burada alabilirsiniz.

Okul eğitim anlayışı ile birçok okulun üstünde bir eğitim vermektedir. Okul içinde kaliteli birçok eğitmen eşliğinde çeşitli bölümlerde dersler verilmektedir. Okul içinde eğitim almak ise sandığınızdan çok daha kolay. Bunun için başvuracağınız kurum Eurostar Yurt dışı Eğitim ve Point Yurt dışı Eğitim Kurumları’dır. Bu kurum sayesinde okula geçiş yapabilir ve 4 yıllık mimarlık bölümü mezunu olabilirsiniz. Alacağınız diploma uluslararası alanda geçerli olacak ve size başarı katacak bir diplomadır. Okul için gerekli olan mimari restorasyon dikey geçiş sınavı için belirli bir geçiş puanı, taban puanı şartı yoktur. Diğer okullar gibi birçok şart öne sürmeyen Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Okul için de Türkçe eğitim verilmektedir. Okula girişte ve sonrasında İngilizce bilmenize gerek yoktur. Okulun yıllık ücreti oldukça uygundur. Okula yıllık olarak vermeniz tutar yalnızca 2500 Euro olacaktır. Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi mimari restorasyon dikey geçiş sınavı başvuruları için yılın her günü kayıt yaptırma şansınız bulunmaktadır.

Kayıt süresini kaçırma sorunu ile karşılaşmayacak olmanız da okulun sağladığı kolaylıklardan birisidir. 2 yıllık eğitim alacağınız bu okul sayesinde bambaşka bir kültür tanımış olacak, farklı kültürlere sahip arkadaşlar edinebileceksiniz. Güzel bir yaşam tecrübesi ve alanında tecrübeli kişilerden eğitim fırsatı alma şansınız kaçırmak istemiyorsanız Eurostar Yurt dışı Eğitim ve Point Yurt dışı Eğitim Kurumları’na hemen başvuru yapabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!