Mimari Restorasyon Bölümünden Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları

Mimari Restorasyon Bölümünden Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları

Dikey geçiş sınavı ile ön lisans bölümlerinden lisans bölümlerine geçen birçok kişi vardır ve bu sisteme ilgi çok fazladır. Bu alanlardan birisi olarak mimari restorasyon bölümü de seçilmekte ve sonrasında bu bölümden mimarlık lisans bölümüme geçiş yapılmaktadır. Mimari restorasyon bölümünden dikey geçiş yapılabilecek lisans programları arasında iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, geleneksel Türk sanatları bölümleri yer almaktadır. Dikey geçiş yapılacak okul sayısı ise oldukça fazladır. Bu okullarda dikey geçiş için yüksek puanlar almak gereklidir. İyi eğitim almak için özel okul tercih eden kişiler ise yüksek ücretlerde okul ücreti ödemektedir. Tüm bu sorunlarından kurtulmak, iyi eğitim almak ve farklı deneyimler yaşamak için diğer bir seçenek olarak yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Bu üniversiteler Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunmaktadır.

Yurt dışında bulunan bu üniversiteler ile taban puan ve İngilizce şartı olmadan istediğiniz lisans eğitimini alabilirsiniz. Mimari restorasyon bölümünden dikey geçiş yapılabilecek lisans programlarını tercih etmeniz halinde okulda eğitim alacaksınız. Okullarımız deneyimli akademisyenlere yer vermiş bir okullardır. Üniversite için kayıt dönemi yoktur. Üniversite için DGS kayıtlarınızı yıl içinde herhangi bir zaman diliminde yapabilirsiniz.

Okul ile bu işbirliği sağlayan kurum Eurostar Yurt dışı Eğitim Kurumları’dır. Eğitim kurumu için firmamıza başvuru yapmanız gereklidir.

Mimari restorasyon bölümünden dikey geçiş yaparak lisans tamamlama programlarından eğitim almak için yıllık olarak düşük ücret ödemesi yaparak maddi açıdan da zorlanmayacağınız bu eğitim programı ile eğlenceli bir 2 yıl geçirebilirsiniz. Okullarımızı tercih ettiğinizde eğitiminize 3.sınıf olarak başlayacaksınız ve yalnızca 2 yıl eğitim görerek mezun olabilecek diplomanızı alacaksınız.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!