Mimari Restorasyon Bölümünden Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları

Dikey geçiş sınavı ile ön lisans bölümlerinden lisans bölümlerine geçen birçok kişi vardır. Bu sisteme ilgi çok fazladır. Bu alanlardan birisi olarak mimari restorasyon bölümü de seçilmekte ve sonrasında bu bölümden mimarlık lisans bölümüme geçiş yapılmaktadır. Mimari restorasyon bölümünden dikey geçiş yapılabilecek lisans programları arasında iç mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, geleneksel Türk sanatları bölümleri yer almaktadır. Dikey geçiş yapılacak okul sayısı ise oldukça fazladır. Bu okullarda dikey geçiş için yüksek puanlar almak gereklidir. İyi eğitim almak için özel okul tercih eden kişiler ise yüksek ücretlerde okul ücreti ödemektedir. Tüm bu sorunlarından kurtulmak, iyi eğitim almak ve farklı deneyimler yaşamak için diğer bir seçenek olarak Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi ’ni tercih edebilirsiniz. Bu üniversitesi Ukrayna’da bulunmaktadır ve okul 20 yıldır eğitim veren köklü bir kurumdur.

Ukrayna’da bulunan bu üniversitesi ile taban puan ve İngilizce şartı olmadan istediğiniz lisans eğitimini alabilirsiniz. Mimari restorasyon bölümünden dikey geçiş yapılabilecek lisans programlarını tercih etmeniz halinde okulda Türkçe eğitim alacaksınız. Okulda eğitim veren akademisyenler Türk’tür ve onlardan herhangi bir sorununuz olduğunda yardım alabileceğiniz de bilinmektedir. Okul deneyimli akademisyenlere yer vermiş bir okuldur. Üniversite için kayıt dönemi yoktur. Üniversite için DGS kayıtlarınızı yıl içinde herhangi bir zaman diliminde yapabilirsiniz.

Okul ile bu işbirliği sağlayan kurum Eurostar Yurt dışı Eğitim ve Point Yurt dışı Eğitim Kurumları’dır. Eğitim kurumu için firmamıza başvuru yapmanız gereklidir.Ukrayna’da alacağınız eğitim sırasında yolculuk yapmanız da kolay olacaktır. Ülkemizden Ukrayna’da gitmek için yalnızca pasaport gereklidir. Vizeye gerek duyulmadan yapılacak yolculuklarda sıkıntı yaşamayacağınız bir gerçektir.

Mimari restorasyon bölümünden dikey geçiş yapılabilecek lisans programları için Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nde eğitim almak için yıllık olarak düşük ücret ödemesi yaparak maddi açıdan da zorlanmayacağınız bu eğitim programı ile eğlenceli bir 2 yıl geçirebilirsiniz. Okulu tercih ettiğinizde eğitiminize 3.sınıf olarak başlayacaksınız ve yalnızca 2 yıl eğitim görerek mezun olabilecek diplomanızı alacaksınız.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!