Mimarlığa Geçiş İçin Priştine Universum Üniversitesi Sizi Bekliyor

Mimarlığa Dikey Geçiş Sizi Bekliyor

Mimarlığa Dikey Geçiş Sizi Bekliyor

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok beğenilen, en popüler mesleklerinden biridir mimarlık. Mimar unvanına sahip olmak isteyen yüz binlerce kişi bulunmaktadır. Bu nedenle öğrenciler, önce meslek lisesi sonra meslek yüksek okulu serüvenine girmektedir. Çünkü deneyim ve tecrübenin küçük yaşlarda başlaması oldukça önemli bir artı sağlamaktadır. Tek sorun DGS gibi yeteneği değil de özellikle matematik, geometri ve mantık gibi dersler üzerinden öğrencilerin sınava tabi tutulması oldukça zorlayıcı bir durumdur. Mimarlık bölümü DGS sınavı sebebiyle yeteneklerine, tecrübe ve bilgilerine rağmen öğrenciler istedikleri bölüme yerleşememektedirler. Rekabetin de çok olduğu bir bölümdür mimarlık. Birçok meslek yüksek okulu tamamlama şansı vermektedir. Bu nedenle öğrenciler yurt dışında eğitim alternatifini tercih etmektedirler. Mimarlık bölümü DGS puanları öğrencileri, yurt dışında anlaşamalı olduğumuz üniversitelerde sınavsız eğitim almaktadırlar.

Mimarlık bölümlerine tamamlama yapabilecek birçok meslek yüksek okulu bulunmaktadır. Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç Mekân Koruma ve Yenileme, İç Mekân Tasarımı, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Mobilya ve Dekorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konvservasyon, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı gibi bölümler mimarlık bölümü dgs sınavına girmeden lisans tamamlama hakkını kullanabilmektedirler.

Mimarlık ve iç mimarlık bölümünü 2 yılda tamamlamak istiyorsak doğru yerdeyiz. Öğrencilerimiz bu bölümleri bitirdiklerinde Türkiye’de görev yapabilmektedirler. Diplomaların Türkiye denkliği mevcuttur. Ayrıca hayallerinizin gerçek olacağı bu eğitim kurumları kaliteli eğitimi ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Siz de okullarımızın size katacağı değerler ile hem Türkiye’de hem Avrupa’da zirveye oturabilecek donanıma sahip olacaksınız. Mimarlık bölümü DGS sınavı sorunu size hiç uğramayacak.

Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları işbirliği ile üniversitemize önlisans diplomanız ile kayıt yaptırabilir; mimarlık bölümü DGS sınavı olmadan geleceğin iç mimarları arasında ki yerlerinizi bugünden ayırtabilirsiniz.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Mimarlığa Dikey Geçiş Sizi Bekliyor

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!