Dikey Geçiş Sınavı Mimarlık Puanları

Eurostar Yurt dışı Eğitim ve Point Yurt dışı eğitim kurumları sizlere yepyeni bir eğitim fırsatı sunuyor. 2 yıllık okuduğunuz üniversiteyi 4 yıllık lisans eğitimine çevirmeniz artık çok kolay. Bunun için İngilizce bilmenize, sınavlarda yüksek puan almak için yıllarınızı kaybetmenize gerek yok. Aynı zamanda çok yüksek paralar ile özel bir üniversitede okumanız da artık gereksiz. Ukrayna’da bulunan Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Türkiye’den birçok öğrenciye kaliteli eğitim anlayışı sunuyor. Eurostar ve üniversitenin işbirliği yapması sonucu artık yıllık olarak çok az ücretlere ödeyerek eğitimizini Ukrayna’da tamamlamanız mümkün olacak.

Üniversitenin dikey geçiş sınavı mimarlık puanları içinde belirli bir geçiş puanı bulunmuyor. İki yıllık bir üniversitede ilgili bölümde okuyorsanız 3.sınıfı da Ukrayna’da okuyabilirsiniz. Okul için yıl kaybı yaşamanıza da gerek kalmayacak. Türkiye’de yapacağınız dikey geçişte bilindiği üzere 3.sınıftan eğitime başlanır. Bu sistem aynı şekilde Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi için de geçerli olacaktır.

Bu üniversite içinde İngilizce bilmiyorsanız zorlanmanıza da gerek kalmayacak. Okulda alacağınız mimarlık eğitimi %100 Türkçe dilinde verilen bir eğitim olacaktır. Okulun içinde aynı zamanda Türk hocalar ve akademisyenler de bulunmaktadır. Ukrayna‘nın temiz ve ferah doğasında iki yıl boyunca çok güzel deneyimler yaşayabilirsiniz.Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Türk öğrenci sayısı çoktur ve bu sebeple de burayı eviniz gibi hissedeceğiniz bir gerçektir.

Dikey geçiş sınavı mimarlık puanları okullarda yüksektir. Ülkemizde dikey geçiş sınavı ile başka bir okula geçmeniz zordur. Bunun için yıllarınızı harcamanız ve çalışmanız gerekir.Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nde böyle bir zorunluluk yoktur. Okul öğrencilere sınav puan şartı koymayarak eğitim amaçlı çalışmış ve hiçbir öğrencinin önünü kesmemiştir. Okulla ilgili bilgi almak için Facebook adresini takip etmeniz mümkündür. Eurostar Yurt dışı Eğitim ve Point Yurt dışı eğitim kurumlarımızı aramanız ile de bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır.

Okulda yıllık ücret olarak 2500 Euro istenmektedir. Dikey geçiş sınavı mimarlık puanları için stres yapmanız gerek yoktur. Okul için Dgs başvuruları tüm yıl boyunca yapılmaktadır. İstediğiniz zaman başvurabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!