Dikey Geçiş Sınavı Mimarlık Puanları

Dikey Geçiş Sınavı Mimarlık Puanları

Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları sizlere yepyeni bir eğitim fırsatı sunuyor. 2 yıllık okuduğunuz üniversiteyi 4 yıllık lisans eğitimine çevirmeniz artık çok kolay. Bunun için İngilizce bilmenize, sınavlarda yüksek puan almak için yıllarınızı kaybetmenize gerek yok. Aynı zamanda çok yüksek paralar ile özel bir üniversitede okumanız da artık gereksiz. Yurt dışında bulunan anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, Türkiye’den birçok öğrenciye kaliteli eğitim anlayışı sunuyor. Eurostar ve üniversitelerin işbirliği yapması sonucu artık yıllık olarak çok az ücretler ödeyerek eğitimizini yurt dışında tamamlamanız mümkün olacak.

Üniversitelerin dikey geçiş sınavı mimarlık puanları içinde belirli bir geçiş puanı bulunmuyor. İki yıllık bir üniversitede ilgili bölümde okuyorsanız 3.sınıfı da yurt dışında okuyabilirsiniz. Okul için yıl kaybı yaşamanıza da gerek kalmayacak. Türkiye’de yapacağınız dikey geçişte bilindiği üzere 3.sınıftan eğitime başlanır. Bu sistem aynı şekilde anlaşmalı olduğumuz üniversiteler için de geçerli olacaktır.

Bu üniversite içinde İngilizce bilmiyorsanız zorlanmanıza da gerek kalmayacak. Okulda alacağınız mimarlık eğitimi %100 Türkçe dilinde verilen bir eğitim olacaktır. Okulun içinde aynı zamanda Türk hocalar ve akademisyenler de bulunmaktadır. Ukrayna‘nın temiz ve ferah doğasında iki yıl boyunca çok güzel deneyimler yaşayabilirsiniz.Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Türk öğrenci sayısı çoktur ve bu sebeple de burayı eviniz gibi hissedeceğiniz bir gerçektir.

Dikey geçiş sınavı mimarlık puanları okullarda yüksektir. Ülkemizde dikey geçiş sınavı ile başka bir okula geçmeniz zordur. Bunun için yıllarınızı harcamanız ve çalışmanız gerekir. Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde böyle bir zorunluluk yoktur. Okul öğrencilere sınav puan şartı koymayarak eğitim amaçlı çalışmış ve hiçbir öğrencinin önünü kesmemiştir. Okullarla ilgili bilgi almak için Facebook adreslerini takip etmeniz mümkündür. Eurostar Yurt dışı Eğitim kurumlarımızı aramanız ile de bilgi sahibi olmanız mümkün olacaktır.

Okulda yıllık ücret olarak uygun ücretler istenmektedir. Ücretler okullar arası farklılık göstermektedir. Dikey geçiş sınavı mimarlık puanları için stres yapmanız gerek yoktur. Okullar için dikey geçiş başvuruları tüm yıl boyunca yapılmaktadır. İstediğiniz zaman başvurabilirsiniz.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!