Priştine Universum Üniversitesinde Mimarlık Öğrencisi Olmaya Hazır Olun

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Öğrencisi Olmaya Hazır Olun

İç mimarlık mesleği 20 yy. başında Amerika’da hem eğitim hem de sektörel anlamda kurumsallaşmış bir meslektir. Tüm dünyaya Amerika’dan yayılmış ve oldukça popüler hale gelmiştir. Türkiye’de de son derece rağbet gören bir meslek dalıdır.

Ülkemizde mimar olabilmek için YGS sınavı ve kara kalem sınavları süreci yaşanmaktadır. Üniversitelere bireysel olarak başvurmak gerekiyor. Proje ağırlıklı bir bölüm olan mimarlık deneyim ve tecrübe gerektiren bir bölümdür. Bu nedenle oldukça zorlu bir eğitim süreci geçirmek gerekmektedir.

Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç Mekan Koruma ve Yenileme, İç Mekan Tasarımı, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Mobilya ve Dekorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konservasyon, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı bölümlerinden mezun öğrenciler bu bölüme dikey geçiş yapabilmektedirler. Bu bölümlerden mezun öğrenciler 3. Sınıftan başlayarak eğitimlerini Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinden mezun olabilirler. Üstelik de DGS YGS ya da LYS gibi sınavlara gerek kalmadan öğrencimiz olabileceksiniz. Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde mimarlık lisans tamamlama tamamen Türkçe olarak gerçekleştirilmektedir. Her türlü uygulama ve proje geliştirme olanağı olan üniversite, iç mimarlık alanında yenilikçi bir tutum sergilemektedir.

Türkiye’den mimarlık bölümlerinden akademisyenler tarafından eğitimler verilmekte ve öğrenciler tam donanımlı olarak mesleklerine hazırlanmaktadırlar. Uluslararası akreditasyona sahip üniversitemiz sayesinde öğrencilerimiz hem Türkiye’de hem de Avrupa’da çalışabilmektedirler. Bu da kendilerine mesleklerinde önemli bir prestij sağlamaktadır. Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde mimarlık lisans tamamlama eğitiminize Ön lisans diplomanız ve transkriptiniz ile başvurabilirsiniz. Mimarlık lisans tamamlama eğitimlerine 3. Sınıftan başlayabiliyorsunuz.

Eurostar ve Point yurtdışı eğitim kurumları işbirliği ile Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi siz geleceğin tasarımcılarını bekliyor. Mimarlık lisans tamamlama eğitimi ile hedefleriniz size artık çok daha yakın. Tek uğraşınız tasarımlarınız olacak ve Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi sizi geleceğin iç mimarları arasında en ön sıralara taşıyacak.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!