Priştine Universum Üniversitesi İle İç Mimarlık Eğitimine Doğrudan Kayıt

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi İle İç Mimarlık Eğitimine Doğrudan Kayıt

Ukrayna Türkiye’nin öğrencilerini Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde bir araya getiriyor. Kardeş ülke Ukrayna’da sizler için sunulan bu eğitim fırsatı ile iki ülke arasında ki kardeşlik bağı güçleniyor. Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen ve en prestijli bölümlerden biri olan iç mimarlık meslek eğitimleri Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi tarafından Türk öğrencilere verilmekte; öğrencilerimiz yetenekleri ile kendilerinden söz ettirmektedir.

Bina Koruma ve Yenileme, Dekor Tasarımı, Doğal Taş Dekorasyonu, Doğal yapı taşları teknolojisi, Duvar Süsleme Sanatları, Eser Koruma, İç Mekân Koruma ve Yenileme, İç Mekân Tasarımı, Mermer Teknolojisi, Mermercilik, Mimari Dekoratif Sanatlar, Mimari Restorasyon, Mobilya ve Dekorasyon, Restorasyon, Restorasyon ve Konvservasyon, Sahne Tasarımı, Sahne ve Dekor Tasarımı bölümlerinden mezun öğrenciler bu bölüme dikey geçiş yapabilmektedirler. Ancak dgs de iç mimarlık kazanmak oldukça zorlu bir süreçten geçmeyi gerektirmektedir. Birçok bölümün dgs de iç mimarlık bölümüne geçiş hakkı tanıması ve kontenjanların son derece kısıtlı olması öğrencileri mağdur etmektedir. Öğrenciler bir yarışının içerisinde milimetrik puan hesaplamaları ile istedikleri bölümü kazanamamakta ve eğitimleri yarım kalmaktadır. Tüm bunlara son veren Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi öğrencilerimize dgs de İç mimarlık geçiş hakkını Ukrayna ‘da sağlamaktadır.

Öğrenciler DGS şartı olmadan, sınav kaygısı taşımadan Ön lisans diplomaları ile üniversiteye kayıt olabilmektedirler. Bu şekilde hayallerine kavuşabilmekte ve geleceğe umutla bakabilmektedirler. Eğitim tamamen Türkçe olarak gerçekleşmektedir. Türkiye’den akademisyenler Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde ki dersleri vermekte ve kaliteli eğitimcilerden ders alan öğrenciler meslek hayatlarında bir adım önde başlayabilmektedirler. Üniversitenin YÖK denkliği mevcuttur. Öğrenciler dgs de iç mimarlık eğitimine göre Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesinde daha avantajlıdırlar. Burada öğrenciler 3. Sınıftan eğitime başlayarak 2 yılda lisans tamamlama yapabilmektedirler. Bu da öğrencileri erkenden hayata hazırlayan bir eğitim olarak avantajlıdır. Öğrenciler Eurostar Yurt dışı Eğitim ve Point yurt dışı eğitim işbirliği ile Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi kayıt olabilirler.

Eurostar ve Point yurt dışı eğitim kurumlarına Ön lisans diplomanız ve transkriptiniz ile gelerek kaydınızı yaptırabilir; sizi bekleyen geleceğe doğru emin adımlar ile ilerleyebilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!